Początkiem każdej strategii, jest zmierzenie się z prawdą o sobie i otaczającym świecie

Chris Lowney

Aneta Nowak

Przez 22 lata zajmowałam się budowaniem firmy, która na dziś jest znaną marką i ma uznanie na rynku budowlanym. Zarządzałam finansami i zasobami ludzkimi.

Praca z ludźmi na różnych poziomach, czy to w relacjach osobistych czy biznesowych, zwłaszcza w obrębie kryzysów, problemów – stawała się osobistą jakością mojego życia. Słuchając, rozwiązując problemy, motywując innych mierzyłam się równolegle z własnymi ograniczeniami, błędami, złudzeniami.

Kiedyś inaczej rozumiałam sukces. Upatrywałam go w osiąganiu kolejnych celów. Ale w mojej obserwacji ludzi, nie zawsze przynosiło im to poczucie szczęścia. Ja również coraz silniej czułam potrzebę zmiany…

Dzisiaj sukces przenosi się na słowa jednej z mojej nauczycielek Anny Choińskiej.

„Sukces, to widzieć klarownie, ile dróg za nami i czuć niezachwianie, że dokładnie tak miały nas prowadzić.”

Dodam od siebie jeszcze, że szczęście jest wewnętrznym nastawieniem na więcej, smakowaniem życia i czerpania zadowolenia z niego

Uświadomiłam sobie, jak ważne jest dbanie o nasze samopoczucie mentalne i psychiczne. Kolejne doświadczenia życiowe, i te prywatne i te zawodowe, utwierdzały mnie  w tym. W tym kierunku zaczęłam się rozwijać.

Zaczęłam poszerzać wiedzę i potwierdzać swoje umiejętności kończąc odpowiednie szkoły z zakresu psychobiologii, w tematyce systemowej. Zdobyta wiedza i obserwacje uświadomiły mi, że choroba jest uzewnętrznieniem nierozwiązanego konfliktu wewnętrznego, nie jest ona błędem natury, jest najlepszym rozwiązaniem mózgu na utrzymanie organizmu przy życiu.

Ta wiedza doprowadziła mnie do kolejnej szkoły, gdzie nauczyłam się, że emocje potrzebują być nazywane i wyrażane. W nasze człowieczeństwo wpisane jest doświadczanie różnych stanów emocjonalnych. Esencją doświadczania człowieka są emocje. Dzięki nim mamy dostęp do poczucia sensu życia, to one są naszą siłą napędową. To nasza żywa reakcja na naszą rzeczywistość i potrzeby.

Szukałam dodatkowej wiedzy i narzędzi, by pomagać ludziom w realizacji ich celów, marzeń.

Dzisiaj jestem certyfikowanym trenerem mentalnym oraz certyfikowanym trenerem do pracy z emocjami. Pracuję jako terapeuta w nurcie TSR ( Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach) oraz w nowym nurcie psychologicznym Jolanty Toporowicz.

Wspieram ludzi w swojej drodze do harmonii w relacjach osobistych, zawodowych i społecznych.

Jestem zaciekawiona perspektywą patrzenia na świat każdego z nas. To mnie ubogaca.  Staram się, by na co dzień towarzyszyły mi słowa Brene Brown:

„Dziś wybieram odwagę zamiast komfort”

 chociaż nie jest to czasami łatwe, zwłaszcza kiedy robimy coś, nie znając rezultatu. Ale wiem, że możemy zarażać nią innych, by osoby wokół nas mogły zaufać sobie samym i spełniać się w życiu.

Moją maksymą w życiu na dzień dzisiejszy są słowa Jolanty Toporowicz:

„Jeśli myślisz, że wszystko wiesz, to zamykasz się na to czego nie wiesz”

Szybki kontakt

Chciałbyś zapytać o szczegóły naszej oferty ? Zadzwoń do nas.