Wszystko czego doświadczasz w życiu, także to co trudne
– może wzmacniać i prowadzić do rozwoju...

Michał Szymoński

Jestem managerem z 25 letnim doświadczeniem w rozwijaniu, zarządzaniu oraz podtrzymywaniu pozytywnych relacji międzyludzkich – bo biznes oraz satysfakcjonujące życie kreuje się z ludźmi i wśród ludzi. Doświadczenie zdobywałem na rynku polskim oraz międzynarodowym przy współpracy z dużymi międzynarodowymi korporacjami, firmami rodzinnymi oraz prowadzeniu własnych inicjatyw biznesowych. Różne branże, różnego rodzaju usługi i produkty, różne potrzeby biznesu, różne potrzeby ludzi w jednym zespole, w jednym dziale, w jednej organizacji, ludzie z różnych środowisk kulturowych – to wyzwania, z którymi mierzyłem się codzienne. Dzięki tym wyzwaniom udoskonalałem swoje umiejętności słuchania, jasnego przekazu, empatii, zrozumienia. Wielokrotnie doceniany już w początkowym okresie swej drogi zawodowej, po dwóch latach zacząłem rozwijać zespoły poprzez rekrutację, szkolenia, coaching, usługi doradcze. Z biegiem lat, zacząłem nabierać odpowiedniej perspektywy w stosunku do sytuacji życiowych jak i zawodowych. Doświadczyłem mocno, że życie potrafi być nieprzewidywalne, sinusoidalne, zaskakujące, czasami wręcz nokautujące…

Nie mam pełnego wpływu na to, co przydarza się w życiu, ale mam realny wpływ na to jak reaguję i w jaki sposób mierzę się z przeciwnościami losu, które często po czasie okazują się drogą rozwoju.

I tak, dwukrotnie życie położyło mnie na łopatki, znienacka, początkowo wydarzenia niemożliwe do akceptacji, z czasem pozwoliły mi odkryć w sobie wiele cech i predyspozycji do rozwiązywania zaistniałych problemów.

Ważne dla przeżycia i poradzenia sobie z bólem, trudnym doświadczeniem jest nadanie mu znaczenia i poczucie sensu.

Początki radzenia sobie z sytuacją trudną są niełatwe i z reguły musi minąć trochę czasu, zanim będziemy w stanie się z nią zmierzyć.

I tak małymi krokami, ale przede wszystkim konsekwencją, doszedłem do największego mojego osobistego zwycięstwa – mój Syn pomimo szeregu zaburzeń spowodowanych MPD jest przykładem dla innych, że dzięki pełnemu zaangażowaniu i wytrwałości, ale przede wszystkim odpowiedniej pracy mentalnej, można osiągnąć szczyty ludzkich możliwości. Jestem niezmiernie dumny z tego co wspólnie osiągnęliśmy.

Dziś wiem, że doświadczenia życia osobistego ukształtowały moją postawę i miały niebagatelny wpływ na to, jakim jestem człowiekiem, liderem, managerem…

Ta konsekwencja i wewnętrzny spokój, który odnalazłem w sobie zawdzięczam również wieloletniemu treningowi karate. To dyscyplina, a raczej sztuka i filozofia, która nauczyła mnie wewnętrznego spokoju i konsekwencji, skutecznego radzenia sobie z przeciwnościami.

Na przestrzeni lat dzięki moim szkoleniom, warsztatom, coachingowemu stylowi zarzadzania, wiele osób rozwinęło swoje talenty. Praca z ludźmi to moja pasja, od zawsze, a satysfakcja w towarzyszeniu ludziom w ich rozwoju – bezcenna. Nadszedł czas, aby w sposób ustrukturyzowany dzielić się doświadczeniem wykorzystując do tego naturalne predyspozycje.           Powstanie ProTero jest tego ucieleśnieniem.

Jestem zagorzałym entuzjastą brytyjskiego humoru, muzyki gitarowej oraz lodów śmietankowych…

Aby jeszcze bardziej udoskonalić swoje kompetencje, w lutym 2024 ukończyłem studia podyplomowe na Akademii Leona Koźmińskiego – „Coaching Profesjonalny – metody i praktyka”.

W marcu 2024 uzyskałem międzynarodową akredytację EMCC Global. Tym samym jestem Coachem / Mentorem akredytowanym przez EMCC na poziomie Foundation (European Mentoring and Coaching Council)

Szybki kontakt

Chciałbyś zapytać o szczegóły naszej oferty ? Zadzwoń do nas.